KURUMSAL MENÜ

Hafriyat
PROJELERİMİZ

Hafriyat

Hafriyat mühendisliÄŸi ile oluÅŸturulan eser olan toprak veya ÅŸekilsiz kaya büyük miktarda hareket. Mühendisleri jeoteknik mühendisliÄŸi (örneÄŸin, toprak akışkanlık ve sürtünme) ve konuları ile miktar tahmin kendileri için endiÅŸe sırasında hareket mesafeyi en aza indirmek bu kesimler toprak hacminin de doldurur eÅŸleÅŸtiÄŸinden emin olmak gerekir. GeçmiÅŸte, bu hesaplamalar elle slayt kural ve Simpson's kural gibi yöntemler kullanılarak yapıldı. Şimdi onlar yön maliyet optimizasyonu ve uzaktan yön deÄŸil de dahil olmak üzere bilgisayar ve özel yazılım ile yapılabilir (as yön maliyet mesafe yön için) orantılı deÄŸildir.

Malzeme ve büyük miktarlarda nedeniyle taşınır için büyük barajların durumunda kübik metre milyonlarca-hafriyat MühendisliÄŸi (Fresno oluÅŸumunda tarafından devrim oldu) sistre ve diÄŸer toprak-yükleyicinin, üretim kamyon gibi makineleri hareket ettirmek sınıf öÄŸrencisi olan buldozer, bu backhoe ve yedek ip ekskavatör.

Tipik earthworks yollar, barajlar, dikes, kanal, bunding ve berms ( "gürültü mounds") içerir.

Askeri mühendislik olarak, earthworks vardır, özellikle, tahkimatı topraktan inÅŸa tür. Her ne kadar toprak deÄŸil çok, yeteri kadar ucuz olan büyük miktarda kullanılabilir, müthiÅŸ yapılar üreten güçlü. Büyük harfiyat tahkimatı örnekleri moats, çim duvar, höyük ve Bailey kaleler ve tepe forts içerir. Modern örnek siperler ve berms bulunmaktadır.